Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszej Polityce prywatności

Kadu zjadło moje gadu-gadu ;)

Dziś dzięki informacji od TMerlin’a dowiedziałem się o 32 bitowej wersji komunikatora KADU. Przyznam, że nie spodziewałem się tak wydajnego komunikatora jakim jest Kadu. Zaraz po instalacji na moim Gate’sofcie rozpocząłem proces konfiguracji. Z doświadczenia jakie miałem z gadu-gadu, wiedziałem, że czas logowania i importowania kontaktów z serwera równa się parzeniu dobrej kawy ;) . Tutaj KADU po prostu zadziałało z prędkością światła. Logowanie do sieci wraz z importem kontaktów trwało chyba mniej niż sekundę. Kolejną rzeczą, która zapiera dech w piersiach ;) jest błyskawiczne odszukiwanie kontaktu w katalogu, trwające mniej niż sekundę. W gg ta operacja czasami bywała niewykonywalna, a jeśli już coś nam pokazało to trwało to naprawdę bardzo długo ;) .

Podsumowując – komunikator KADU pozbawiony jest drażniących reklam, posiada fajnie konfigurowalny interface, przyjemny zestaw domyślnych dźwięków, a przede wszystkim działa szybko i się nie wiesza jak jego „kolega gg”. Nie pozostaje mi nic innego jak zacytować kolegę TMerlin’a„No i mówię wam bomba!”.

Instalator: http://kadu.net/~michal/win32/Kadu-0.6.5-beta1.msi

Tagi:

7 odpowiedzi do Kadu zjadło moje gadu-gadu ;)

  1. Hehe. Kadu jest fajny, ale ja osobiście wole komunikatory jabbera (na linuchu Pidżyn, a na wingrozie mam Psi). A tak poza tym to z regulaminu Gadu Gadu wynika, że użytkownik nie ma prawa korzystać z innych klientów niż dostarczony przez spółkę Gadu-Gadu. Dlatego, nie raz namawiałem znajomych do bojkotu tego komunikatora. Szkoda, że to nie możliwe, bo korzysta z niego duży procent polaków, którzy zasady wolności mają w głębokim poważaniu.

    //Ale to tylko moje spostrzeżenia i poglądy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kobejasi Copyright © 2023 All Rights Reserved . Powered by WordPress | Blue Weed by Blog Oh! Blog mod. by Kobejasi | Wpisy (RSS) i Komentarze (RSS).

Statystyki www