Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszej Polityce prywatności

NextGEN Gallery – problem z polskimi znakami

Po wczorajszej aktualizacji silnika WordPress i wielu wtyczek, wydawało mi się, że wszystko przebiegło bez żadnych błędów. Niestety nie!! Po aktualizacji wtyczki NextGEN Gallery z wersji V0.74 – 01.12.2007 do V0.96 – 18.05.2008, pojawił się problem z dodawaniem nazw i opisów w języku polskim. Początkowo szukałem przyczyny po stronie skryptu i błędnego kodowania w formularzu, ale po dokładnym zbadaniu błędu okazało się, że to wina błędnie ustawionej metody porównywania nazw w tabelach bazy danych. System porównania był ustawiony nalatin1_swedish_ci„, który należało zamienić na „utf8_polish_ci” i już chwilę później mogłem się cieszyć rodzimymi ogonkami w tytułach i opisach galerii.

12 odpowiedzi do NextGEN Gallery – problem z polskimi znakami

  1. NO ja to miałem problem z ustaleniem kolejności: galeria|album. Męczyłem się troche nad przeniesieniem już istniejącej galerii. No ale na razie się udało. Brakuje mi na stronach galerii powrotu do albumu.

  2. Tez miałem problem z sortowaniem, na początku zmieniałem ręcznie w bazie, potem dopiero odkryłem, że jest w adminie taka opcja własnego sortowania ;-)
    Powrót do albumu – Dokładnie! I to jest jedna z rzeczy do poprawki w pierwszej kolejności.

  3. :) .. sortowanie .. najpierw nie wiedziałem ze galerie trzeba „wsadzić” do albumu. Jak już skopiowałem sobie fotki, to musiałem jeszcze wygenerować miniaturki. Ja to nie wiedziałem na początku jak wstawić album :) , panel podał mi tylko jak wstawić galerie. Mimo wszystko .. jakos ta galeria mnie nie przekonuje, ale innej (czyt. lepszej) jeszcze nie znalazłem.

  4. Mnie się nie podoba w albumie to, że jak dodam kilka galerii, to i tak wyświetla mi się to na jednej stronie, a chciałbym tak, że mam ikonkę, klikam i tam dopiero mam kilka galerii razem na jednej stronie. Dlatego, przypuszczam, że wcześniej czy później albo tą przerobię, albo napiszę własną wtyczkę, która spełni moje oczekiwania.

  5. Ja zmieniłem trochę szablon odnośnie generowanych stron. Tytuł strony jest zarazem linkiem do tej strony. Dzięki temu zrezygnowałem z przycisku „powrót”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kobejasi Copyright © 2023 All Rights Reserved . Powered by WordPress | Blue Weed by Blog Oh! Blog mod. by Kobejasi | Wpisy (RSS) i Komentarze (RSS).

Statystyki www