Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszej Polityce prywatności

Animacja Flash i Lightbox

Bardzo częstym problemem jest użycie narzędzia „Lightbox” do wyświetlania zdjęć na stronie www w połączeniu z animacjami flash. Działanie Lightbox’a po kliknięciu na miniaturkę zdjęcia powoduje przykrycie strony półprzezroczystą czarną warstwą i dopiero na tym tle pokazywane jest powiększenie zdjęcia. W typowych stronach nie zawierających animacji flash, wszystko przebiega bezproblemowo, problem pojawia się dopiero gdy np. na stronie wyświetlimy obiekt flash. W tym przypadku, gdy klikniemy na miniaturkę zdjęcia, lightbox przykrywa półprzezroczystą czarną warstwą wszystkie elementy za wyjątkiem obiektów flash.

Na zdjęciu powyżej po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia widzimy jak warstwa przykryła stronę za wyjątkiem animacji stanowiącej element graficzny strony. W tym przypadku zdjęcie, schowało sie za obiektem flash i uniemożliwia obejrzenie powiększonego obrazka. Rozwiązanie tego problemu jest dość proste, wystarczy ustawić przezroczystość obiektu flash w parametrach tagu object (dla przeglądarki IE) i embed (dla przeglądarki FF i Opera), dodajemy dodatkowy parametr wmode=”transparent” .

<object classid=”clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000″ width=”736″ height=”198″ codebase=”http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0″><param name=”id” value=”top” />
<param name=”bgcolor” value=”#FFFFFF” />
<param name=”quality” value=”high” />
<param name=”allowscriptaccess” value=”samedomain” />
<param name=”wmode” value=”transparent” />
<param name=”src” value=”templates/img/top.swf” />
<embed id=”top” type=”application/x-shockwave-flash” width=”736″ height=”198″ src=”templates/img/top.swf” wmode=”transparent” allowscriptaccess=”samedomain” quality=”high” bgcolor=”#FFFFFF”></embed></object>

Po dodaniu parametru wmode lightbox przykrywa już całą stronę półprzezroczystą czarną warstwą łącznie z elementami flash.

Musimy jeszcze pamiętać, że po dodaniu parametru wmode=”transparent” ustawiliśmy przeźroczystość objektu flash i jeżeli tło za tym obiektem jest innego koloru niż tło w animacji flash, to będzie nam przebijać, więc trzeba albo w animacji dodać dodatkową warstwę lub po prostu zmienić kolor tła za obiektem.

11 odpowiedzi do Animacja Flash i Lightbox

 1. A ja mam następujący problem
  Mam na stronie lightboxa i element flasha. W momencie gdy wyświetlam w lightboxie duże zdjęcie, element flasha w tle ginie zupełnie i nie wiem co z tym zrobić.

  byłbym wdzięczny za pomoc
  pozdrawiam

 2. Mam dokładnie taki sam problem –
  Mam na stronie lightboxa i element flasha. W momencie gdy wyświetlam w lightboxie duże zdjęcie, element flasha w tle ginie zupełnie i nie wiem co z tym zrobić.
  Bardzo prosze o pomoc!

 3. A ja mam problem jeszcze innego typu. Pragnę do mojej animacji flash dołączyć galerię lightboxa.
  Nie mam jeszcze zrobionej stronki, ale z chęcią bym przygarnął taki przykładowy plik fla.

 4. Pisze chyba nie wpore ale mam nadzieje ze sie ktos odezwie bede czekal cierpliwe mi tak samo zaslonilo obiekt flash lightboxem
  Moglby kots odpisac na maila
  kapel4@wp.pl lub gg 6350625
  co z tym faktem mam zrobic nic do glowy mi nie przychodzi

 5. Normalne, że u essentian nie działa. Masz ciągle nie zmieniony parametr „wmode”. U ciebie jest wmode=”opaque” a powinno być wmode=”transparent”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kobejasi Copyright © 2023 All Rights Reserved . Powered by WordPress | Blue Weed by Blog Oh! Blog mod. by Kobejasi | Wpisy (RSS) i Komentarze (RSS).

Statystyki www