Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszej Polityce prywatności

Instalacja Windows XP na dyskach SATA

Jeden z najpopularniejszych tematów poruszanych na niejednym forum to instalacja Windows XP na komputerach wyposażonych w preinstalowany system Windows Vista – czasami dla powodów zgodności z niektórymi aplikacjami lub w przypadku braku sympatii dla tego nowego systemu operacyjnego.

Mnie ten problem spotkał, kiedy zakupiłem niedawno mojego nowego laptopa HP Pavilon dv6615ew z serii dv6500. Został on wyposażony w preinstalowany system operacyjny Windows Vista Premium. Po kilku godzinach pracy na tym podobno „cudownym” systemie, dostawałem szału. Komputer ciągle informował mnie o tym, że wystąpił błąd programu i zostanie on zamknięty. Co ciekawsze, najczęściej były to błędy programów, z których nie korzystałem. Mało tego, po zainstalowaniu kilku moich ulubionych programów, nie mogłem ich uruchomić.

Klamka zapadła, wystarczyły mi 4 godziny pracy na nowym systemie, aby zdecydować się na powrót do przeszłości, czyli do legendarnego XP. Zaraz pobiegłem do sklepu i zakupiłem Windows XP Home Edition. Wszystko było już oczywiste, kilkadziesiąt minut instalacji i wszystko miało być jak dawniej. Wtedy się okazało, że zainstalowanie systemu XP nie jest takie proste…

Problem, pojawia się na początku instalacji systemu XP w momencie gdy program instalacyjny załaduje wszystkie sterowniki do pamięci i próbuje przejść do wykrywania dysków i pojawia się komunikat „Program instalacyjny nie może odnaleźć żadnych dysków w twoim komputerze”. Ten błąd zdarza się ponieważ nowe komputery mają kontroler dysku (zazwyczaj kontroler SATA), a płyta instalacyjna Windowsa XP nie posiada sterownika do tego kontrolera i podczas instalacji systemu trzeba go dograć z dyskietki.

Jeśli nie masz napędu dyskietek w swoim komputerze, a taki problem pojawia się w przypadku nowych PC i laptopów, w takim razie będziesz musiał zintegrować sterowniki SATA ze swoją instalacją systemu XP, np. za pomocą programu nLite.

Pobierz sterowniki do laptopów dla Windows XP

Tworzenie własnej instalacji XP

Do utworzenia własnej płyty instalacyjnej systemu Windows XP użyje programu nLite, tak więc program najpierw musimy pobrać i zainstalować na komputerze. Przy pierwszym uruchomieniu programu, program zapyta nas o język interfejsu, oczywiście w naszym przypadku wybieramy język polski i klikamy „dalej”.

W następnym kroku musimy wskazać miejsce z instalacją naszego Windowsa, więc wciskamy „przeglądaj” i wskazujemy katalog główny instalacji Windowsa XP i zatwierdzamy „ok”.

Po zatwierdzeniu wyskoczy nam komunikat, z pytaniem gdzie chcemy zapisać pliki potrzebne do utworzenia naszej kompilacji systemu.

 

Następnie, nLite zacznie kopiowanie niezbędnych plików do utworzenia instalacji XP do wskazanego wcześniej przez nas katalogu, kiedy skończy zobaczymy komunikat z wersją Windowsa z którego korzystamy.

 

Następny, etap to import ustawień – ten krok pomijam, gdyż jest to nasza pierwsza instalacja i nie posiadamy jeszcze swoich zapisanych ustawień.

Kolejny etap to wybór zadań, które chcemy przeprowadzić w naszej instalacji (integracja ServisPack, dodatki/poprawki lub uaktualnienia do instalacji, integracja sterowników, usunięcie komponentów, ustawienia nienadzorowane, opcje systemowe, ustawienia dotyczące rejestru oraz tworzenie boot-owalnego obrazu ISO) – my wybierzemy tylko dwie: integracja sterowników i tworzenie boot-owalnego obrazu ISO.

Następnie kliknij na przycisk „dalej”, ukaże się nam ekran z wyborem sterowników do integracji. Klikamy na przycisk „dodaj”, pokażą się dwie opcje: pojedynczy sterownik, folder z wieloma sterownikami. Wybieramy pojedynczy sterownik.

Po wskazaniu sterowników, w następnym etapie nLite zapyta sie nas czy chcemy rozpocząć proces kompilacji instalacji XP.

 

Jeśli jesteśmy pewni, że wszystkie sterowniki zostały poprawnie dodane, wybieramy „tak” i rozpoczynamy proces integracji sterowników z XP.

 

Po zakończeniu integracji sterowników i finalizacji przygotowania do utworzenia obrazu naszej instalacji, otrzymamy komunikat z wielkością zajmowanego miejsca przez naszą kompilację oraz zintegrowanych sterowników.

 

Przechodzimy „dalej” do końcowego etapu, czyli utworzenia obrazu ISO naszej instalacji Windows XP. Z listy tryb wybieramy Wypalenie bezpośrednie w przypadku, gdy chcemy od razu nagrać naszą instalacje na nośnik CD lub Utwórz obraz, w przypadku gdy chcemy tylko utworzyć obraz ISO, a następnie nagrać go później innym programem (np. Nero). My wybieramy opcję Utwórz obraz, a następnie klikamy przycisk „utwórz” i wskazujemy miejsce, w którym zostanie zapisany nasz obraz ISO.

 

Po zakończeniu możemy w dowolnym momencie wypalić nasz Nowy nośnik instalacyjny systemu Windows XP ze zintegrowanymi sterownikami SATA.

Gdzie znaleźć sterowniki SATA do mojego komputera

Najlepszym miejscem, gdzie można znaleźć sterowniki do twojego urządzenia jest strona producenta.

Pobierz paczkę sterowników SATA dla najpopularniejszych chipsetów. Specjalnie przygotowana paczka gotowa do integracji z programem nLite.

 

Pobierz: DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1106.rar

 

(Na moim chomiku również dostępne są gotowe paczki do integracji z programem nLite pod procesory Intel lub AMD).

Jedyny problem z jakim możemy sie spotkać to dystrybucja sterowników w postaci obrazu dyskietki, czyli w przypadku braku stacji dyskietek pojawia się kolejny problem. Nie ma co sie przerażać, w takim przypadku z pomocą przychodzi nam tu program WinImage. Dla przykładu opisze procedurę wyodrębnienia sterowników za pomocą WinImage dla mojego laptopa HP Pavilon dv6615ew z kontrolerem Intel SATA.

Ze strony intela ściągamy najnowsze sterowniki.

Po pobraniu i rozpakowaniu pliku archiwum otrzymamy plik f6flpy32.exe.

Nie próbujcie go uruchamiać, ponieważ program będzie chciał się odwoływać do stacji dyskietek, której nie posiadamy. Teraz ściągamy i instalujemy program WinImage i uruchamiamy go.

Wybieramy File => Open i z listy „Pliki typu” wybieramy All WinImage files, a nastepnie wskazujemy na nasz plik f6flpy32.exe.


Po otwarciu obrazu dyskietki, otrzymamy taki ekran:

Następnie klikamy Image => Extract. Otworzy sie kolejne okienko z zapytaniem, gdzie chcemy zapisać pliki. Ja dopisałem, do domyślnej ścieżki katalog „Sata”, bo tam chcę umieścić sterowniki.

 

I na tym koniec. Mam nadzieję, że ten artykuł okaże sie komuś pomocny.

Pozdrawiam,
Daniel Walendowski

Pobierz program nLite, wersję tutaorialu w pdf  oraz  film instruktażowy

Pobierz program winimage

Pobierz paczkę najpopularniejszych sterowników SATA

Pobierz tutorial Instalacja windows xp na dyskach SATA.pdf

Po kliknięciu na link i otworzy się nowa strona uploading.com, kliknij na „Pobierz bezpłatnie” na tej stronie. Musisz poczekać jak zegar odliczy czas do końca i następnie kliknąć na „Pobierz bezpłatnie”! Jeśli masz wykupione konto premium oczywiście klikasz na Pobierz premium ;-)

118 odpowiedzi do Instalacja Windows XP na dyskach SATA

 1. Pingback: Moje wirtualne podwórko » Blog Archive » Instalacja Windowsa XP na HP Pavilon dv6615ew

 2. Witam mam problem z dołączeniem sterownika sata do win xp.
  Ściągnąłem ze strony intela ale nie wiem co dalej bo to jest
  instalka i nie wiem jak utworzyć nową płytę.Bardzo proszę o pomoc.

 3. Przeczytaj artykuł do końca, jest tam dokładnie opisane jak tą instalkę rozpakować (programem Winimage) oraz jak ją dodać do obrazu płyty masz wcześniej w artykule. Jeśli nie możesz sobie poradzić, poproś o pomoc jakiegoś kolegę, we dwoje zawsze się lepiej kombinuje ;-)

 4. witam kobejasi, mam laptopa hp pavilion dv6830us z procesorem intla i nie moge znaleźć sterowników SATA do mojego komputera. Prosze o pomoc.

 5. Tia niby pięknie i cacy, ale nie zawsze to chce działać. O co kaman? Otóż nawet po zintegrowaniu sterowników SATA z WinXP oraz przestawienui w BIOSie trybu pracy dysku na AHCI i SATA NATIVE (mówię o stacjonarnych kompach) podczas instalacji wywala BSODa i kod błędu 0X000007. Podejrzewam, że podczas integracji sterowników (a integrowałem wszystkie sterowniki trybu tekstowego – chodziło o uniwersalność instalki) gryza sie sterowniki od Intela i od AMD :) taka ciekawostka (problem znany z desktopów HP :)

  Pozdrawiam

 6. witam ponownie konajasi.
  po co te komplikacje, kombinacje z jakimis programikami, sterownikami??? wystarczy zwyczajnie w biosie zmienic opcje kontrolera sata z raid na ide i instalator xp widzi partycje.
  ale po tej zmianie trzeba uruchomic kompa, na razie nie instalowac xp, po uruchomieniu sie visty sa instalowane automatycznie sterowniki. nastepnie restart i intslacja xp.
  pozdrawiam
  teddy

 7. Drogi kolego, chyba miałeś w rękach tylko jeden komputer ;-) Nowe Biosy w większości nie posiadają już opcji przestawiania kontrolera na IDE. Np HPdv6615 takiej opcji nie posiada. Jak byś poczytał mój blog, to zauważył byś, że takie przypadki z przestawianiem w Biosie kontrolera też opisywałem. Taką swobodną opcję ma np. sporo Asus’ów, choć nie wszystkie. Pozdrawiam.

 8. ok, ok, kobejasi
  przecież nie krytykowałem tylko zwrocilem uwage na proste rozwiazanie. Nie jestem specem od komputerow lecz dość dobrym w moim zawodzie projektanta budowlanego. Do tego co opisalem doszedlem zwyczajnie, intuicyjnie, na czuja, wiec żadna to wiedza. A zmienilem system ze wzgledu na program ROBOT MILLENIUM bo pod vistą mi szwankowal a pod xp jest ok poki co. Jesli jestes taki dobry w tych systemach operacyjnych to może mi poradzisz co z tym programem zrobić, bo widzę że wolałbym jednak tą vistę z innych względów. Ja mam jakąś początkową vistę i po sformatowaniu dysku, zainstalowaniu visty i tego ROBOTA wszystko jest ok do czasu aż mi się zainstaluje ktoraś z ostatnich aktualizacji. Nie wiem która bo tego jest dużo. Po tym, w pewnej funkcji programu zwyczajnie się wiesza i można go tylko zamknąć. Program legalny, serwis nic nie poradzi bo twierdzą że do tej wersji więcej poprawek nie robią, a wersja jest gdzieś z czerwca 2008. Proponują upgrade za straszliwą kasę a ja nie mam zamiaru pracować tylko na upgrady. Mozę i wziąłbym ten uprade, ale jak znam ten program to w nim ciągle coś szwankuje, więc im nie wierzę i stąd szkoda kasy. Gdybyś coś mogł doradzić byłbym wdzięczny.
  pozdrawiam
  Teddy

 9. Heh, długi czas pracowałem w podobnym zawodzie na bardzo dużej budowie jako kierownik projektu i zajmowałem się również dokumentacją. Ja korzystałem generalnie tylko z Autocada i ja to rozwiązałem troszkę inaczej, bo też miałem Vistę. Jeśli masz 3GB ramu, to zainstaluj sobie Virtualną Maszynę (link) i przydziel jej 2GB na pracę. Na niej postaw XP i tam zainstaluj swój program. W moim przypadku całkiem fajnie to działało. Może nie zawsze do końca wygodne rozwiązanie, ale zawsze coś.
  Ewentualnie, daruj sobie te aktualizacje ;-)

  • Cześć! Chciałem wykorzystać Twoją propozycję postawienia wirtualnej maszyny na Viscie. Ściągnąłem plik z linku, zainstalowałem VM, ustawiłem 2GB ram, 128 karta graficzna, napęd gospodarza. Ustawiłem system Windows XP i tu następuje problem – odpalam XP na VM, pojawia się okno z informacją po angielsku o auto capture keybord. Po kliknięciu klaiwsza „ok” pojawia się okno z napisem „Fatal! No bootable medium found! System halted”. Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję!

 10. I czy moge prosić o sterowniki sata fo FJ amilio pa2548 był bym wdzięczny bo nie moge się tego Kalectwa pozbyć oczywiście vista

  Jak systemowo wyłączyć dysk główny i zastąpić go tym pod usb

 11. Witam. Mam laptopa emachines E525 i chciałbym zainstalować system XP ale przy bootowaniu po chwili wyskakuje niebieski ekran. proszę o poradę jak poradzić sobie z tym problemem.

 12. dzięki :D ładnie poszła instalacja po zmianie tylko w biosie na IDE. Ale po zainstalowaniu sterowników dołączonych na płycie pod XP laptop się nie chce wyłączyć ” trwa zamykanie systemu..” i tak ponad godzinne jest. Nie wiem w czym problem bo wszystko odziała ładnie.

 13. Dzięki za rady okazało się że problem był w sterach do kamerki. przeinstalowałem i już laptop się wyłącza tak jak należy.

 14. Witam. Dodałem sterowniki SATA ale problem w tym że w trakcie instalacji, po załadowaniu plików instalacyjnych na dysk komputer jak to normalnie bywa uruchamia się ponownie ale wyskakuje „błąd dysku” pytanie, co zrobić? Pozdrawiam

 15. gdy juz mam plik iso systemu windows xp to mam poprostu nagrac to na płyte CD czy mam nagrac przez nero i wybrac nagraj obraz na płyte? Prosze o odpowiedz

 16. Wiatm! Bardzo dobry poradnik, o ile można to tak nazwać ;] jutro przystąpię do próby zainstalowania XP na swoim HP Compaq 6735s, mam jednak pytanie odnośnie samej instalacji, czy jeśli już będziemy mieć „podrasowaną” płytę z systemem to instalacja będzie przebiegać normalnie? Jak na zwykłym kompie stacjonarnym? I jesczze jedno pytanie z innej beczki, nie znam się więc pytam :D wiesz może jak zrobić z 3 partycji tylko 2? :D

 17. a i jeszcze jedno, czy mógłbym prosić o zestawienie sterowników które powinienem zainstalować wraz z XP? tak jak w tym temacie „Instalacja Windowsa XP na HP Pavilon dv6615ew (dv6000, dv6500, dv6600)” (nie chodzi mi o gotowe linki do pobrania tylko o nazwy kontrolerów a resztę sam znajdę i ściągnę) pozdrawiam!

 18. Integrowałem sterowniki sata (i nie tylko) kilka razy bezproblemowo, systemy takie chodziły i chodzą stabilnie itd.
  Od tygodnia przy każdej próbie kompilacji sterowników z instalką XP system wywala:

  Runtime error!
  R6025 – pure virtual function call.

  Dotyczy to zarówno wersji 1.4.5 jak i najnowszej 1.4.9.1.
  Jest sposób żeby temu zaradzić?

  PS. Tutaj link do paczek ze sterownikami sata, graphics, wlan itd. do integracji z XP:
  http://driverpacks.sytes.net/driverpacks/Nightlies/

 19. mam laptopa z acera model E 525 i jest bez systemu a windows XP nie chc mi sie wgrac bo mam własnie kontroler SATA co mam zrobic pomózcie

 20. Mam problem z instalacja systemu Win XP na dysku SATA – laptop Sony Vaio VGN-FE670G.
  1. Instalacja systemu z FIRMOWEJ plyty “System Recovery DVD”:
  Uruchamia sie instalaca “Starting VAIO Recovery Utility. Powered by Windows…” Pojawia sie prazkowany pasek postepu instalacji. Instalacja rusza, pasek wypelnia sie na bialo, nastepnie przechodzi do nastepnego etapu… pojawia sie napis (nad paskiem) “Please wait…” I na tym koniec!!!!
  2. Instalacja systemu z ORYGINALNEJ plyty instalacyjnej Win Vista Ultimate i Windows 7 jest podobna. Po zaladowaniu plikow rozruchowych instalacja przechodzi do nastepnego etapu i … koniec!!!!!!!!!!!!
  3. Instalacja systemu z ORYGINALNEJ plyty instalacyjnej Win XP SP2:
  Uruchamia sie instalator, dochodzi do momentu, gdzie wyswietla sie okno “Windows XP Professional Setup” , u dolu Enter=Continue R=repair F3=Quit Nie musze chyba dodawac, ze na tym koniec instalacji… I co wy na to? Ma ktos jakis pomysl?

 21. siemka, zrobiłe mwszystko jak leci w temacie, a i tak podczas isntlaowania na laptopie afujistu siemens amilo pa 2548 wyskakuje ze nie moze znaleźć dysku…

  ktos pomoze znaleźć dobre sterowniki do tego modelu ?

  pozdrawiam

 22. Witam mam prośbe o takie sterowniki do HP Pavillion dv6600 albo info czy sterowniki do tego laptopa ze strony producenta (pisze że są do WinXP) są sterownikami SATA?? z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

 23. xp już mam ale inny problem się pojawił.

  chcę mieć 2 systemy xp i viste zrobiłem partycję dla xp i… wielokrotny rozruch się nie pojawia. O co tu chodzi?

  w pliku od bootowania xp nie wpisuje sekwencji dla visty.

  po wpisaniu takiej samej sekwencji tylko ze zmienionym numerem partycji pojawia się pole wyboru ale vista się nie ładuje tylko czarny ekran.

 24. nie moge sciaganac sterownika

  Realtek+RTL8100/RTL8101/RTL8111/RTL8168

  bo mi sie pluje we firefoxie o haslo i nazwe uzytkownika dla ftp

  o co tu chodzi?

  Pozdrawiam. dzieki za kazda pomoc

  Pozdrawiam

 25. Cześć
  Teraz to bardzo poważnie proszę o pomoc. Poczytałem na forach co tu zrobić. Zainstalowałem vistabootpro i nic!

  W programie występują monity o błędach w pliku ntdlr.
  Xp naszczęście działa.

  Proszę pomóż mi jak tu związać koniec z końcem na tym pavilionie aby te systemy działały równoczesnie.

  Pozdrawiam

 26. Prosze o pomoc… Potrzebuje sterowniki Sata pod acera aspire 6935. Nigdzie nie moge ich znalezc do tego modelu… Moze ktos z Was je posiada?

 27. Witam,
  Panowie pomóżcie bo sam już dochodzę do jakiejś choroby z komputerem i może u Was znajdę jakąś fachową radę..
  Kupiłem kilka dni temu dysk Seagate Barracuda ST3320613AS i mam problem z instalacja windowsa. Bios dysk widzi i niby jest wszystko ok ale nie może rozpocząć się druga (graficzna) część instalacji XP.. W ogóle jakby dysk nie chciał „odpalić”. Po kilku dniach walki poddaje się.. Może ktoś z Was potrafi wskazać jakieś wyjście z tego..
  Płyta główna w komp. to Asrock P4i65G. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

 28. Te rozwiązanie załatwiło mój problem z którym mordowałem się od ponad roku!!! Nareszcie postawiłem XP w trybie AHCI.
  Wielkie dzięki za pomoc!

 29. Witam !!
  Pewnie jestem jedyny z tutaj zaglądających tak tępy ale wybaczcie mam Asusa K 50IN SX003A miałem viste a teraz mam xp ale po zmianie w biosie z SATA na comp spadła znacznie wydajność lapka !!
  mam już wszystko do stworzenia swojego XP se sterami do xp oprócz samych sterów do SATA bo nie mogę znaleźć typu płyty albo jestem tak tempy abo coś jest z tym nie tak !!

  jeśli ktoś może niech wrzuci link lub mi pomoże !!

  jedyne co znalazłem to
  Intel Matrix Storage Manager dal systemu XP ale nbei wiem czy to to ???

 30. Witam!
  Skąd się bierze ten plik f6flpy32.exe. U mnie po ściągnięciu ze strony Intela i wypakowaniu pojawia się zwykły folder f6flpy3289 i niestety program WinImage go nie otworzy. W czym rzecz? Pozdrawiam, miłego dnia.

 31. Witam.wszystko ok ale nie mogę znależć całej paczki do HP Compaq 6710s. Może mi ktoś podpowiedzieć które stery mam ściągać ze strony HPka??

 32. Witajcie! może ktoś mi pomoże???? mam Acera Aspire one D250. sformatowałem cały dysk i niemam tej wirtualnej partycji z recovery. Zamówiłem od Acera plytki i przyszły. teraz mam znów problem bo niewiem jak to zainstalować zaczyna sie instalacja i po wybraniu zainstalowania nowego systemu i zatwierdzeniu wyskakuje okno zeby wszystko odłączyc od kompa tzn wszystkie stacje i po chwili wyskakuje blad nr 3 ze nie moze znalezc scieszki. Nie odlaczam napedu oczywiscie. Bardzo prosze o jak najszybsza pomoc bo do poniedzialku mam tylko naped cd. Pozdrawiam

 33. Hej. Zrobiłam nLitem wszystko wedługi instrukcji ale po wstawienie sterownika wyskakuje mi odrazu zapisać zmiany; czy chcesz rozpocząć?. A jak kliknę tak i skończy zapisywać to jest zintegorowane sterowniki 0. Mam HP Compaq 6710s, czy potrzebuję jakiegoś specjalnego sterownika? A jak nie to jaka może być przyczyna nieintegrowania się sterowników?

 34. A ma ktoś pomysł na to: zrobiłem sobie obraz nLite’m ze sterami do ICH10R (ASUS P5QD TURBO). Pięknie wykrywa mi dyski na AHCI i RAID, kopiuje pliki instalatora, restart i od nowa „Badanie konfiguracji sprzętu” instalacja zaczyna się od nowa. Nie rozumię. Sterowniki są podane prawidłowo…

 35. bardzo dobry przewodnik.
  ale… jakie mam zainstalować sterowniki SATA do Amilo li 1705? próbowałem każdego który znalazłem, już nie pamiętam ile razy robiłem instalację xp. czy ktoś wie gdzie mogę te sterowniki znaleźć (na stronie producenta jest tylko do visty)lub jak brzmi dokładna ich nazwa?

 36. DO WSZYSTKICH
  ————–

  Witam.

  Posiadam LENOVO IdeaPad U350

  Zrobiłem na PENDRIVE (karcie FLASH SD) napęd botujący z oryginalnej płyty Windows XP Professional SP3 według Pańskich wskazówek i programów.

  Po przestawieniu opcji AHCI MODE na IDE w BIOS-ie udało się wykryć i zainstalować system na dysku HDD.
  W przypadku opcji AHCI instalacja nie wykrywała dysku i prosiła o wskazanie sterowników do urządzeń.

  Mam nadzieję że będzie to komuś pomocne.

  DO AUTORA ARTYKUŁU
  ——————-
  Po za tym 2 doby szukałem takiego artykułu. Były owszem podobne ale zawsze coś nie wychodziło. 2 doby kopiowanie na pendriva i tylko jedna udana próba zainstalowania systemu DOS.

  Artykuł ten jest najlepszym jaki znalazłem.

  Dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam.

 37. Witam, bardzo Stronka super. Krok po kroku wyjasnione zasady kompilacji i stworzenia obrazu ISO. Nie mam partycji recovery, nie mam sterownikow, WIN XP nie przechodzi do trygu graficznegoo prosi F6 i wraca , nie znajdujac dysku.Mam problem ze znalezieniem sterownika Sata(czy napewno nie wiem) do Adventa 7086.Chce sprobowac skompilowac plytke zgodnie z Twoimi wskazowkami.Sa tak klarowne. Jednak mam dylemat odnosnie znalezienia odpowiedniego sterownika laptopa. Czy moglbym liczyc na pomoc. Czy moglbym liczyc na pomoc.Z gory dziekuje.

 38. Witam wszystkich:) mam problem z kartą graficzną i dźwiekową w laptopie Acer emachines E520. Przeinstalowywałem Viste z niego na XP i teraz nie wykrywa mi karty graficznej i dźwiekowej ściągnełem stery ale dalej to samo:/ zainstalowałem je ale system dalej nie wykrywa mi tego.. proszę o pomoc

 39. witam bardzo fajnie to wszystko napisane,ale ja napotkałem na problemy w czasie ładowania sterowników, a mianowicie,kiedy program Nlite prosi o Wybranie dowolnego pliku INF z folderu sterownika któty chę zintegrować,niestety niemoge nic wybrac,zadnego pliku gdyz niespełnia on wymagań czyli niema formatu inf.dodam ze sterowniki mam ze strony dell.pl a laptopem który posiadam jest dell inspiron 1545,Mam jeszcze jedno pytanie czy w czasie kiedy Nlite prosi nas o lokalizację naszej płytki z WindowsemXP czy mozna mu podsunac lokalizację płytki wirtualnej? zrobionej w Demonie? bo ja tak zrobiłem,i jest oki,wiec mysle ze to nie jest wina ,w dalszej czesci procesu tworzenia instalki.
  prosze powiedzcie jak zmienic format plików sterowników z formatu exe na format inf,bo jak wiadomo potrzeba sterowniki do prawidłowego przeinstalowania visty na XP SP2.
  pozdrawiam i licze na pomoc

 40. witam dzieki za podpowiedź,ale nie wiem czy nierobie czegos nietak?ciagle chodzi o przeinstalowanie i zmiane visty na xp
  nagrałem płytkę za pomoca Nlite i oki .zrestartowałem komp,płytę czeło czytać,,wyskoczył komunikat,by nacisnac dowolny klawysz i uruchomi to płyte CD,tak zrobiłem,zaraz po tym niestety wyskoczył komunikat na czarnym tle,iż”Wiersz 9371 pliku INF\1386\txtsetup.sit jest nieprawidłowy,Instalator nie moze kontynuować,nacisnij dowolny klawisz aby zakończyć,prosze o pomoc co zrobiłem źle?
  aha dodam ze w biose w ustawieniach sata mam tylko opcje ACHI i ATA oraz disable,ktora z nich ma byc zaznaczona ?i czy z płyta musze koniecznie za pomoca Nlite integrować wszystkie sterowniki do mojego sprzetu (dell inspiron 1545)czy wystarczy sterownik Intel sata matrix?.
  siedze nad tym kompem juz 3 dzień po kilkanascie godzin i nic,dzis był przełom boposzłoz ta płyta.
  ale jak napisałem wyzej ten bład
  błagam pomocy
  pozdro

 41. Ustaw sobie aktywną opcję ATA. Co do INF\1386\txtsetup.sit, to czy nie używasz jakiejś zmodyfikowanej wersji XP? Czasami mogą pojawiać się problemy w przypadku modyfikacji już wcześniej zmodyfikowanego systemu.

 42. dzięki za info.sprawdziłem co z tym windowsem i jest bład,miałem go z chomika wiec moze cos jest rypniete.Ale we wtorek bd miał juz moj orginalny ze sklepu wiec moze pujdzie.
  A jeszcze jedno jak bys mogł mi pomóc.czy jak tworze instalke XP w nlite ,to czy koniecznie musze dodawac tam wszystkie sterowniki do mojego sprzetu,które sciagnałem z ztrony dell?czy wystarczy ten do sata?bo nie wiem czy w SP2 są juz zawarte sterowniki do della inspiron 1545?czy nalezy kazdy dołaczyć jako integracje do instalki?

  sorki ze tyle pytań ale niechce popełnic błedu zadnego,mecze sie juz nad tym kompem X czasu.a chce dalej pracować w 3ds maxie5 którego vista nieczyta.a XP czyta pieknie.

  pozdro

 43. Chciałam bardzo podziękować autorowi artykułu. Artykuł napisany w bardzo przystępny sposób i dzięki niemu udało mi się zainstalować win xp właśnie na takim dysku. Oby jak najwięcej takich pomocnych osób:) Jeszcze raz bardzo dziękuje:)

 44. mam pytanko ,są i mnie postepy ale jest problem.gdy juz zaczyna sie instalować XP i wybiore enter jako start instalatora XP dalej napotykam problem,mianowicie gdy wyświetla sie niebieski ekran z umowalicencyjną należy akceptować ja poprzez nacisnięcie klawisz F8 lub anulowac czyli niezgodzić sie przez nacisniecie ESC.tu jest problem,naciskam F8 i nic sie niedzieje,komp reaguje tylko na Niezgodzenie sie z umową czyli esc.i wtedy jest instalacja anulowana :( nie wiem co z tym zrobić.juz kilkukrotnie wypalałem płyte z iso windowsa XTsp2 ze sterami.
  macie jakies pomysły?

 45. Czy jest moze ktorys z Was szczesliwym posiadaczem przerobionego winXP do sony vaio vgn-fw31e ???. Bardzo prosze o pomoc jesli ktos taki system posiada i udostepnienie,bo jestem ciemna w te sprawy,a vista mnie flustruje:-(.

  madziastrasura@wp.pl

  Bardzo dziekuje za pomoc.

 46. Witam.Mam ten sam problem co hasior z Dell Inspiron Mini1010 .Najpierw domorosly haker wgral xp pirata i nie mozna go bylo aktywowac ani usunac.Dopiero format dysku go wywalił.Teraz probuję postawic na nowo oryginalny system xp(duński) i instalacja dochodzi do ekranu z uwową licencyjną i zawiecha.Działa tylko Esc.Jakieś pomysły?Bo mnie sie już skończyły.Pozdrawiam.

 47. witam. mam problem z programem winimage, mianowicie gdy chce wyodrebnic plik inf z instalacyjnej wersji sterownika wyskakuje mi komunikat ERROR READIN FILE e://(lokalizacja pliku), probowalem juz na chyba 7 czy 8 wersjach tego programu i za kazdym razem wyskakuje mi ten komunikat, co robie zle????? prosze o pomoc, lub jezeli ktos posiada sterowniki do asusa n50vn t3200 zeby je mogl gdzies udostepnic oczywiscie w formacie inf. oczywiscie szukalem juz od jakiegos miesiaca sterownikow w tym formacie ale znajduje same instelacyjne sterowniki, dlatego prosze o te sterowniki lub ewentualnie porade jak mam wyodrebnic te pliki inf z instalacyjnej wersji sterownikow.

 48. Witam, mam wielki problem, po zintegrowaniu wszystkich sterowników SATA do XP wraz z SP2, w środku instalacji, po informacji, że instalator kopiuje pliki, wyświetla się informacja o konieczności ponownego uruchomienia komputera, a gdy komputer uruchomi sie ponownie to rozpoczyna nową instalacje i kółko się zamyka, jestem już załamany i proszę o radę. Mój laptop to hp compaq 6730s

 49. Witam wszystkich serdecznie. Może ktoś mi pomóc w poszukiwaniu sterów SATA do XP laptop HP Pavilion dx6000 lub dx6500 bo tak jest napisane w biosie a na obudowie dx6000 to sam nie wiem, ale jakiś dziwny model bo wszystkie są dv a ten jest DX sprowadzony ze stanów. Na stronie intel i HP nie widziałem.
  Dziękuję z góry i pozdrawiam.

 50. Szukam sterowników SATA do płyty ASRock 775i65GV pod Windows XP.
  Na stronie producenta są takie sterowniki ,ale pod konkretne modele
  HD.Ja mam model HD SAMSUNG HD160JJ i nie wiem jakie sterowniki ściągnąć.
  Byłbym wdzięczny za pomoc.

 51. Witam ponownie.

  Zainstalowałem ten program WinImage i przy otwarciu pliku z mojej płyty instalacyjnej
  ( INF.EXE lub drugiego INFFINST.exe ) program pokazuje mi błąd
  Error reading file f:\……..exe.

  Czyżby producent mojej płyty głównej inaczej kodował pliki INF. ?

  Ponadto napisałem e’maila do producenta mojej Motherboard
  ASRock 775i65GV odnośnie sterowników SATA do tej płyty.
  I taką dostałem odpowiedź:

  Hello,

  This board did not support AHCI or RAID. So no special SATA drivers available or necessary.
  The SATA controller is working as an IDE controller – no drivers needed.

  Best regards,”

  Więc zastanawiam się po co mi sloty SATA ,które muszą “chodzić” pod sterownikami IDE.

  Gdyby ktoś mógłby się do tego odnieść byłbym wdzięczny.

  Pozdrawiam

  Wojtek (inowowg(małpa)interia.eu

 52. Witam serdecznie,
  mam laptopa HP 6730s i niestety nie mogę poradzić sobie z bootowaniem. W biosie wszystko ładnie poustawiałem, jako pierwsze urządzenie zaznaczyłem CD-ROM, nagrałem na płytę obraz systemu i podczas rozruchu komputera nic się kompletnie nie dzieje, normalnie przechodzi do obecnego systemu. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

 53. Nie mogę znaleźć sterowników do mojego komputera HP G62-a35EW. Szukałem już chyba wszędzie. Te podane pod AMD w chomiku nie zadziałały mi niestety chyba, że robię coś nie tak. Proszę o pomoc!

 54. Witam wszystkich. W moim przypadku integracja dotyczyła sterownika Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (win XP) do lapka Fujitsu Siemens Amilo PI 2515. Znalazłam w necie wersję .exe, którą rozpakowałem WinRarem (NIE wersja MATRIX). Pokazały się pliki .inf., które załadowałem do nLite’a. Proces przebiegł pomyślnie, zobaczymy czy sie zainstaluje. Ogólnie bardzo ciężki do znalezienia sterownik, więc jeśli ktoś chce, podawać namiar. Dzięki za poradnik. Pozdro

 55. Witam wszystkich. Posiadam HP Pavilion dv7-3020sa ale nie mogę znaleźć do niego sterowników pod XP, proszę o pomoc. Pozdrawiam

 56. W oknie z wyborem sterowników do integracji nie mam ani jednej opcji do wybrania.
  Co moze byc powodem, jak temu zaradzic ?

  Piotr G

 57. Jest to tak dobrze opisane, że nawet dziecko powinno to zrobić! Dzięki wielkie za ten post, gdybym mógł to postawił bym Ci piwo:D albo nawet flaszkę:D

 58. na toshiba satellite a300 ten trik nie dziala. bios przestawilem na compatibile. wrzucam plytke i po zapytaniu czy odpalic z cd nie robi nic. pobuczy i tyle. nie ma bledu. czarny ekran i nic wiecej. to lap tescia wiec znow powie ze do niczego sie nie nadaje ;/ alez lipa…

 59. Pingback: Dell Studio 1535 sterowniki xp | Daniel Walendowski – Moje wirtualne podwórko

 60. Pingback: Instalacja Windows XP na Dell Studio | Daniel Walendowski – Moje wirtualne podwórko

 61. Pingback: Notebook: Lenovo IdeaPad G550 (59-023046) – sterowniki XP | Daniel Walendowski – Moje wirtualne podwórko

 62. Pingback: Instalator Windows XP nie widzi dysku twardego SATA | Daniel Walendowski – Moje wirtualne podwórko

 63. Witam ! Mój problem polega na tym że nie mogę nigdzie znaleźć sterowników do Sony Vaio PCG-7154M ,pomóżcie bo szukałem już chyba wszędzie

 64. Mam do Ciebie pytani. Posiadam Hp mini 210 i podczas instalacji Xp wywali mi Stop 0x7E nie mogę sobie z tym poradzić może Ty wiesz ocb ?

 65. Cześć Kobejasi moje pytanie jest nastepujace: na Asusie zrobilem w biosie compatybile wgrałem xp bez problemu czy jest sens wgrywac sata i przestawiac z powrotem czy zostawic ? pozdrawiam :D

 66. witaj Kobejasi;)

  ściągnąłem sobie pakiet sterowników sata z tej stronki (DP_MassStorage_wnt5_x86-32_1106.rar) niestety jest ich tam tyle, że ja laik nie wiem które powinienem zintegrować z win xp dla asus x50z-ap026c. Szukałem konkretnych sterowników dla mojego lapka w necie, ale po długich staraniach nic nie znalazłem. Jesteś moją jedyną nadzieją na uruchomienie laptopa;)

 67. Witam!
  Super napisany poradnik!
  Skrupulatnie postępowałem wg wskazówek niestety nic nie dało u mnie…

  Mam płytkę ze starym XP-kiem. Nlitem uaktualniłem go o SP2 dodałem stery SAPA ze stronki Gigabyte (nie wiedziałem czy dać plik NVATA.inf z katalogu SATA_IDE czy SATA_RAID, więc dograłem oba a potem na osobnej płytce tylko RAID – bez skutku)

  Jedyna zmiana to, że instalator XP widzi, że dysk ma 250GB (wcześniej pokazywał 137GB)

  Instalacja przebiega bez żadnego problemu, ale po restarcie i bootowaniu z dysku pokazuje się komunikat: „Nie można uruchomić systemu…”

  Żeby nie komplikować nie dzieliłem dysku na partycje.
  Raz wybrałem formatowanie NTFS a drugim razem NTFS szybkie.

  W BIOSie nie mam opcji IDE/Compatybility

  Jedyne co znalazłem to:
  NV IDE/SATA RAID function (enabled/disabled)
  i
  NV SERIAL -ATA 1 (enabled/disabled)

  Pobawiłem się tymi wpisami, ale nic nie dało.

  Proszę o pomoc!!!
  To już czwarty dzień a ja nic nie mogę zrobić…

  Dodam, że jak dostałem kompa to chodził na XP, ale musiałem go sformatować.

  Sprzęt:
  AMD Athlon 64
  płyta: Gigabyte GA-K8N-SLI
  Seagate Barracuda 250GB 7200.10

  pozdrawiam!
  Lesior
  lehooo@op.pl

 68. Mam laptopa Fujitsu Siemens PI2512, który nie posiada napędu FDD, ale ma gniazda USB.
  Podczas instalacji win xp z oryginalnej płyty cd użyłem klawisza F6 do instalacji dodatkowych sterowników.
  Sterowniki SATA trybu tekstowego nagrałem przedtem na pendrive, który wetknąłem do gniazda USB w laptopie.
  Instalator wykrył te sterowniki i instalacja poszła jak z płatka bez wypalania dodatkowej płyty.
  Prawdopodobnie uda się to na innych komputerach również.

  • Kobejasi a co powiesz na to-zintegrowałem xp ze sterownikami, sterownii zaczeło ładować (przed integracją wyskakiwał błąd że dysk zawirusowan, żeby zrobić chdisk itd)a teraz dochodzi do wyboru zainstalij-enter napraw r itd po enterze wyskakuje info że nie można odnaleść pliku z licencją EULA-siedzę trzeci dzień w poszukiwaniu rozwiązania i nic nie mogę znaleźć już mi ręce opadają (kopm nowy dysk sata 3 1TB łyta asus) chyba to sprzedam ze stratą bo już naprawdę załamka

 69. Witam. Posiadam laptopa HP Compaq Presario CQ56-105ew, i po pobraniu sterowników SATA znajduje się tam plik z końcówką .inf. Czy mogę ten plik zintegrować odrazu z programem nLite?

 70. Temat troche stary lecz może dalej obserwowany wiec mam pytanie wiec gdy zmieniam w biosie z Sata mode na HCI czy tez inne plytka staruje i jest mozliwosc instalcji systemy i teraz pytanie czy gdy zainstaluje system i pozniej zmienie znow na Sata mode komputer i system bedzie chodzil ? bardzo prosze o pomoc bo niewiem czy instalowaac system by nie starcic wogole systemu.

 71. Witam:)
  Mam ten sam standardowy problem. Zrobiłem sobie z różnego rodzaju paczkami sterowników do SATA płytkę pod WinXP i żaden nie działa :|
  Mam płytę GA-8I915G-MF. Wszystko co udostępnia producent już sprawdziłem:/ Chpset Intel 915 ICH6.
  Może ktoś ma pomysł gdzie znaleść odpowiednie sterowniki ??

 72. My spouse and i ended up being so thrilled Emmanuel could carry
  out his basic research with the precious recommendations he made
  from your web pages. It is now and again perplexing to simply always be releasing instructions which
  often people have been selling. And now we take into account
  we need the blog owner to be grateful to because of
  that. Most of the illustrations you’ve made, the easy site navigation, the friendships you can help to promote – it’s got all awesome, and it is helping our son
  in addition to our family believe that that issue is brilliant,
  which is rather important. Thank you for everything!

 73. Cześć

  Czy nLite tworzy obraz instalki windowsa pod konkretny sprzęt? Chciałbym dodać sterowniki SATA i stworzyć obraz z instalką (tak, jak to fajnie opisałeś) przy pomocy lapka, żeby potem zainstalować widnowsa na stacjonarnym

  pozdrawiam

 74. Panie Walendowski proszę o pomoc!!!!!Posiadam Laptopa TOSHIBA Satellite L30-10w na procku Intel i ten zjebany dysk sata próbowałem już wiele razy zrobic instalke w NLITE i stery do sata i za kazdym razem przy instalacji xp jest kounikat że plik INFO.TXT jest uszkodzony i cos tam cos tam stan 18.Już mnie krew zalewa bo mam ten zjebany system VISTA i chce przejsc na XP prosze o konkretne wskazówki z linkami bo mi juz zdrowia brak!!!Pozdrawiam DJDIN!!!!

 75. witam , kupiłem laptopa fujitsu AH512 , z windows 8 , ale sa tez takie na rynku z XP , chciałem przejść na XP , na stronie fujitsu sa sterowniki pod XP ale …. mój komputer wogóle nie wykrywa płyty instalacyjnej z windowsem XP jako bootowalnej , pamietam jak chciałem zainstalowacXP zamiast visty -to komputer zobaczył płytę z XP i rozpoczął instalację dopóki nie zaczął wykrywac dysków –wtedy dopiero pojawił się problem –ale w tym przypadku wogóle nie widzi płyty z XP — wskazuje na urzadzenie CD/DVD ale jest opis nie ma nic bootowalnego . czy mogę prosić o pomoc ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kobejasi Copyright © 2023 All Rights Reserved . Powered by WordPress | Blue Weed by Blog Oh! Blog mod. by Kobejasi | Wpisy (RSS) i Komentarze (RSS).

Statystyki www